Dzień Edukacji Narodowej i ślubowanie pierwszoklasistów Wyróżniony

Dzień Edukacji Narodowej i ślubowanie pierwszoklasistów

Dzień Edukacji Narodowej i ślubowanie pierwszoklasistów.

13 października 2021 r. w naszej szkole odbyło się uroczyste ślubowanie i pasowanie uczniów klasy pierwszej. W spotkaniu wzięli udział rodzice, nauczyciele, uczniowie oraz dzieci z oddziału przedszkolnego. Uroczystość rozpoczęła się od części artystycznej, na którą składały się wiersze , piosenki oraz zagadki dotyczące znajomości symboli narodowych i zasad ruchu drogowego. Akademię prowadzili przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego. Po prezentacji umiejętności i wiadomości pierwszoklasistów nastąpił uroczysty akt ślubowania i pasowania na ucznia. Kolorowym ołówkiem tego symbolicznego aktu dokonała Pani Dyrektor mgr Beata Tokarz. Następnie wychowawczyni wręczyła uczniom dyplomy i pamiątki, a koledzy z klasy III słodycze i drobne upominki. Uroczystość pasowania na ucznia zakończyły pamiątkowe zdjęcia i słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

W drugiej części akademii młodzi artyści piosenką, słowem i tańcem uświetnili ten wyjątkowy dzień w roku szkolnym. Wiele ciepłych i miłych słów popłynęło w kierunku naszych nauczycieli. Uczniowie docenili i podkreślili swoją  wdzięczność za codzienny trud pracy nauczyciela, jego poświęcenie, czujność i  troskę o dobro wychowanków.  Przedstawienie przygotowali uczniowie klasy II, III i VIII pod kierunkiem pani Barbary Filipek. Nauczyciele dostali piękne kwiaty.

Dekorację z Samorządem Szkolnym przygotował pan Waldemar Kurczab. Bardzo dziękujemy wszystkim nauczycielom i rodzicom za pomoc w przygotowaniu uroczystości.

Maria Nalepa