Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech

Nasze osiągnięcia

Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Roztoce – gmina Łukowica woj. Małopolskie,  osiąga bardzo dobre wyniki jest to mała wiejska szkółka, która wbrew obiegowej opinii o małych kiepskich wiejskich szkołach systematycznie lokuje się w powiatowej czołówce w wynikach sprawdziany zewnętrznego i nie tylko. 3 kwietnia 2012 roku nasza szkoła znalazła się w 9 (najwyższym) staninie, zajmując tym samym pierwsze miejsce w powiecie limanowskim. Pierwsze wśród osiemdziesięciu szkół powiatu limanowskiego. W całym kraju było tylko 4% szkół o takim wyniku. Budujące jest to, że był to kolejny z rzędu rok o takim wyniku, gdyż w 2011 r. nasza szkoła była również w najwyższym staninie. Mało tego, poprzednie lata były również bardzo owocne, gdyż zajmowaliśmy kolejno stanin 7 – wysoki (2008r.) i 8 – bardzo wysoki (2009r.).

Ponadto nasza szkoła czynnie uczestniczy w różnych konkursach. W tym roku szkolnym nasza szkoła wzięła udział w Konkursie „Odblaskowa Szkoła”. I znów kolejny sukces – pierwsze miejsce w gminie Łukowica i drugie miejsce powiecie limanowskim.

Mimo, iż nie mamy sali gimnastycznej i dogodnych warunków do uprawiania sportu, to także w tej dziedzinie jesteśmy bardzo dobrzy. Ostatnio uczniowie naszej szkoły wzięli udział w zawodach w tenisa stołowego, podczas których uczennica Król Aneta kl. VI zajęła trzecie miejsce i brała udział w zawodach powiatowych.

Od lat bierzemy udział w wojewódzkim konkursie „Pod skrzydłami Anioła” organizowanym przez Pałac Młodzieży w Nowym Sączu. W tym roku możemy poszczycić się wyróżnieniami trzech uczniów w konkursie plastycznym.

Te wspaniałe osiągnięcia są możliwe między innymi dzięki bardzo dobrej kadrze pedagogicznej. Niesiemy pomoc uczniom o różnych trudnościach w nauce, wspieramy szczególnie uzdolnionych.

Lokalne

Nadzór oświatowy

Edukacyjne

Kodowanie

Code

O nas

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech