Dzień bez plecaka

25 marca 2024 r. uczniowie naszej szkoły świętowali Dzień bez plecaka. Zgodnie z ideą  w tym dniu plecaki szkolne pozostają w domach, a uczniowie prześcigają się w pomysłach, aby znaleźć alternatywny sposób na przenoszenie swoich przyborów i książek. W naszej szkole  uczniowie wykazali się niezwykłą wyobraźnią i kreatywnością, co niewątpliwie, świadczy o nieszablonowym sposobie myślenia i dużej wyobraźni. Na szkolnych korytarzach pojawiły  się najróżniejszego rodzaju zamienniki plecaków szkolnych w postaci wózków dla lalek, skrzynek na narzędzia, walizek, itp.

Dzień bez plecaka w polskich szkołach służy głównie dobrej zabawie i pozwala uczniom na odrobinę szaleństwa. W USA skąd się wywodzi akcja, ma za zadanie zwiększenie świadomości ludzi na temat trudnych warunków bytowych oraz problemów z dostępem do edukacji milionów dzieci na całym świecie.

Barbara Pietras

”Wiosna, wiosenka”

Przedwiośnie

Koniec śniegu! Wiosna w biegu!
Już bociany powracają, Już skowronki koncert dają.
Tu krokusy, tam żonkile Spoglądają na świat mile.
Trawa zmienia swoją zieleń, Chętnie ją polubi jeleń.
Budzi się przyroda wkoło, Będzie pięknie i wesoło.
Słońce teraz częściej świeci, Na dwór wzywa wszystkie dzieci.

W poszukiwaniu wiosny

W piękny marcowy dzień dzieci z oddziału przedszkolnego wraz z nauczycielem wybrały się na spacer w poszukiwaniu oznak wiosny.

Subskrybuj to źródło RSS