Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech

Klauzula RODO

Klauzula informacyjna dotycząca rodzica i ucznia niepełnoletniego do 16 roku życia  

  1. Drogi Rodzicu, Administratorem Twoich danych osobowych i Twojego dziecka jest Szkoła Podstawowa w Roztoce, zwany dalej: „Administratorem”. Możesz skontaktować się z Administratorem pisząc na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefonując pod numer: 18 3335312 / Możesz również skontaktować się z Administratorem za pośrednictwem powołanego przez niego inspektora ochrony danych Pani Marii Nalepy, pisząc na adres: sp_ Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 
  1. Twoje dane zebrane podczas rekrutacji przetwarzane będą w celach dydaktycznych wychowawczych, opiekuńczych i dydaktycznych. Podstawą prawną przetwarzania pozyskanych danych jest art. 6 ust. 1 lit. a) i c) i art. 9 ust. 2 lit. a) Rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2017r (RODO) w związku z art. 47 ust. 1 pkt 7  ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe i Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej w sprawie prowadzenia przez publiczne przedszkola, szkoły i placówki  dokumentacji przebiegu nauczania, działalności wychowawczej i opiekuńczej oraz  rodzajów tej dokumentacji. 
  1. Twoje dane osobowe przetwarzane są wyłącznie w zakresie związanym z realizacją powyższych celów. Nie udostępniamy Twoich danych innym odbiorcom oprócz podmiotów upoważnionych na podstawie przepisów prawa. 
  1. Administrator nie zamierza przekazywać Twoich danych do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowych. 
  1. Twoje dane będą przechowywane nie dłużej niż jest to konieczne, tj. przez okres wyznaczony właściwym przepisem prawa. 
  1. Masz prawo żądać od Administratora dostępu do swoich danych, ich sprostowania, zaktualizowania, cofnięcia zgody na przetwarzanie danych osobowych jak również masz prawo do ograniczenia przetwarzania danych. 
  2. W związku z przetwarzaniem Twoich danych osobowych przez Administratora przysługuje Ci prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego. 
  1. Przekazaniem nam Twoich danych osobowych jest wymogiem ustawowym, dotyczy każdego ucznia i rodzica , wobec którego realizujemy cele opisane w punkcie 2. 
  2. W oparciu o Twoje dane osobowe Administrator nie będzie podejmował wobec Ciebie zautomatyzowanych decyzji, w tym decyzji będących wynikiem profilowania*.

 

* Profilowanie oznacza dowolną formę zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych, które polega na wykorzystaniu danych osobowych do oceny niektórych czynników osobowych osoby fizycznej,  w szczególności do analizy lub prognozy aspektów dotyczących pracy tej osoby fizycznej, jej sytuacji ekonomicznej, zdrowia, osobistych preferencji, zainteresowań, wiarygodności, zachowania, lokalizacji lub przemieszczania się.

 

Lokalne

Nadzór oświatowy

Edukacyjne

Kodowanie

Code

O nas

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech