Laboratoria przyszłości na lekcjach matematyki Wyróżniony

Laboratoria przyszłości na lekcjach matematyki

Twierdzenia Pitagorasa na lekcji matematyki w klasie 7.

Przygotowując się do lekcji o Twierdzeniu Pitagorasa uczniowie wydrukowali  na drukarkach 3D platformy trójkątów prostokątnych ze strony Thingiverse. Następnie bawiąc się platformami i klockami przyswoili niezbędną wiedzę z zależnościami w trójkątach prostokątnych.

Uczniowie pracowali w grupach. Zgodnie przyznali, że taki sposób nauki jest dla nich bardzo przyjemny. Byli zaskoczeni jak szybko minęła lekcja podczas której (oprócz utrwalania wiedzy) rozwijali następujące kompetencje:

• komunikatywność,
  • kreatywność,
  • praca w grupie,
  • twórcze rozwiązywanie problemu.

Podczas lekcji udało się zrealizować wszystkie cele i założenia, a uczniowie poprosili o więcej tego typu zajęć.

W czasie zajęć uczniowie nagrywali swoje zmagania za pomocą nowoczesnych urządzeń - aparatu Sony, kamerki DJI Pocket 2 oraz gimbala Osmo Mobile DJI. Podsumowując pracę stworzyli filmik korzystając ze środowiska Canva.

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, która ma na celu wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).

Bernadeta Kurzeja

Ostatnio zmienianyczwartek, 11 kwiecień 2024 07:37