Kto z nich zostanie reżyserem? Wyróżniony

Kto z nich zostanie reżyserem?

Laboratoria Przyszłości

Uczniowie klasy VII na zajęciach Centrum Mistrzostwa Informatycznego (CMI) mieli możliwość zrealizowania projektu, który pozwolił im na poznanie podstaw projektowania 3D oraz drukowania swoich prac.

Podczas zająć korzystano z programu Tinkercad, który pozwala na łatwe tworzenie modeli 3D. Po zakończeniu projektowania, następuje etap drukowania, który trwa od kilku do kilkunastu godzin, w zależności od skomplikowania modelu i użytej drukarki 3D. Nasza pracownia posiada dwa typy drukarek: Flashforge Adventure 3 i Creality Sermoon V1 Pro. Oba rodzaje są łatwe w obsłudze, a drukowane modele są dokładne i precyzyjne. Podstawowym materiałem drukarskim  w szkołach jest ekologiczny  filament PLA,  który wykorzystali uczniowie do wydruku swoich autorskich prac oraz innych dostępnych w Internecie modeli 3D.

Aby uwiecznić swoje osiągnięcia, klasa postanowiła nagrać filmy relacjonujące cały proces projektowania i drukowania. Młodzież podzielona została na trzy grupy, które odpowiednio korzystały z różnych urządzeń do nagrywania. Pierwsza grupa otrzymała aparat Sony, druga kamerę DJI Pocket 2, a trzecia gimbal Osmo Mobile DJI. Dzięki temu każda z grup miała możliwość nagrywania materiału w swoim stylu, co pozwoliło na uzyskanie różnorodnych ujęć i kreatywnych rozwiązań.

Aby stworzyć profesjonalnie wyglądający film, uczniowie używali do montażu najnowocześniejszych darmowych programów oraz profesjonalnej wersji serwisu Canva. W ten sposób, pomimo że to nasze pierwsze kroki w tej dziedzinie, udało się uzyskać naprawdę imponujący efekt, który z pewnością przyciągnie uwagę widzów.

Równie ważnym elementem projektu, co samo projektowanie i drukowanie w 3D była nauka pracy w grupie. Uczniowie musieli nauczyć się efektywnej komunikacji i współpracy, aby osiągnąć wspólne cele. Ta umiejętność na pewno przyda się w przyszłości, zarówno w życiu szkolnym, jak i zawodowym.

Dzięki temu, że szkoła jest dobrze wyposażona w nowoczesny sprzęt, dzięki projektom Laboratoria Przyszłości i Akademia Kompetencji Kluczowych, uczniowie mieli możliwość poznać nowoczesne technologie oraz zdobyć niezbędne umiejętności, które przydadzą się w przyszłości.

Zapraszamy do obejrzenia naszych filmów:

Film Bartłomieja, Patryka K, Patryka S, Pawła:

Film Arkadiusza, Dawida i Jarosława:

Film Zuzanny, Aleksandry i Szymona:

Ostatnio zmienianypiątek, 07 kwiecień 2023 09:19