104 rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę

11.11

Święto Niepodległości to najważniejsze polskie święto narodowe, święto obchodzone jest corocznie 11 listopada dla upamiętnienia odzyskania niepodległości przez Polskę w 1918 roku, po 123 latach zaborów.
11 listopada 1918 r. po kapitulacji Niemiec na froncie zachodnim i podpisaniu rozejmu w wagonie kolejowym w lesie Compiègne zakończyła się I Wojna Światowa. Tego samego dnia Rada Regencyjna przekazała Józefowi Piłsudskiemu władzę wojskową, czyli naczelne dowództwo podległych jej wojsk polskich.

10 listopada 2022 r. odbyła się z tej okazji w naszej Szkole uroczysta akademia, która rozpoczęła się odśpiewaniem hymnu narodowego. Uczniowie klas IV - VII przedstawili bogaty program artystyczny o charakterze patriotycznym.

Święto 11 listopada ma przypominać nam, że wolność raz zdobyta i niepodległość raz osiągnięta nie są dane na zawsze, lecz należy wciąż dbać o te wartości i stale je pielęgnować.

W przedstawieniu uczniowie wykorzystali nagłośnienie zakupione przez Szkołę w ramach programu Laboratoria Przyszłości

administrator