Zajęcia opiekuńczo-wychowawcze dla klas I-III

Komunikat w sprawie zajęć opiekuńczo – wychowawczych z elementami zajęć dydaktycznych w świetlicy szkolnej, konsultacji z nauczycielami

Powołując się na wytyczne Głównego Inspektora Sanitarnego, Ministra Zdrowia i Ministra Edukacji Narodowej informuję, że od 25. maja 2020 r. istnieje możliwość skorzystania przez uczniów z klas I – III z zajęć opiekuńczo – wychowawczych z elementami zajęć dydaktycznych w świetlicy szkolnej oraz konsultacji uczniów klasy VIII z nauczycielami.

1. Zajęcia opiekuńczo – wychowawcze (świetlicowe) przeznaczone są w szczególności dla dzieci rodziców, którzy nie mogą sprawować opieki ze względu na pracę. Jak wyjaśnił Minister, nie będą to zajęcia edukacyjne, tylko zajęcia dydaktyczno-opiekuńcze.
  2. Aby dziecko mogło skorzystać z zajęć opiekuńczo – wychowawczych (świetlicowych) rodzice zobowiązani są do zgłoszenia tego telefonicznie do Dyrektora Szkoły w nieprzekraczalnym terminie 20 maja do godziny 10.00
  3. Nauczanie zdalne dla klas I - III pozostaje na dotychczasowych zasadach i nie będzie realizowane z dziećmi podczas zajęć opiekuńczo – wychowawczych (świetlicowych).
  4. W przypadku zgłoszenia dziecka na zajęcia opiekuńczo – wychowawcze (świetlicowe), należy podać przedział godzinowy, w jakim dziecko będzie korzystać z opieki.
  5. Rodzice i opiekunowie przyprowadzający/odbierający uczniów do/ze szkoły przekazują dziecko opiekunowi w przedsionku szkoły. Dziecko będzie poddane mierzeniu temperatury (po wyrażeniu zgody przez rodzica).
  6. Uczeń musi posiadać własne przybory szkolne.
  7. Od 25. maja 2020 r. istnieje możliwość skorzystania przez uczniów klas VIII z konsultacji z nauczycielami na terenie szkoły.