Tydzień z Mikołajem Wyróżniony

Tydzień z Mikołajem

Tydzień Z Mikołajem w grupie przedszkolnej rozpoczął się bardzo intensywnie. Ćwiczenia poranne i zabawy ruchowe z elementami marszu, podskoku i przysiadu, odbywały się codziennie w „Krainie Mikołaja”.

Kolejnym wyzwaniem było przedstawienie swoich marzenia w postaci rysunków – listów do świętego Mikołaja.

Malowanie farbami sylwetki Mikołaja było dla dzieci nie tylko świetną zabawą, ale także aktywnością rozwijającą umiejętności plastyczne i artystyczne naszych najmłodszych uczniów.

W trakcie zabaw na świeżym powietrzu dzieci robiły ślady na śniegu w postaci „Aniołków”, rzucały śnieżkami do celu oraz zjeżdżały na jabłuszkach.

Zajęcia w tygodniu z Mikołajem to był czas nie tylko radości płynącej z brania prezentów, ale także przyjemności z obdarowywania innych.

6 grudnia dzieci wraz z wychowawcą dekorowały aromatyczne pierniczki za pomocą lukru i kolorowych posypek. Razem z całą społecznością szkolną przedszkolaki z niecierpliwością oczekiwały na przybycie świętego Mikołaja.

Danuta Psonak