II Piknik Roztocki Wyróżniony

II Piknik Roztocki

To już po raz drugi, w niedzielę 24 września 2023 r., mieliśmy okazję spotkać się na Pikniku Roztockim. Jest to wydarzenie, które chociaż ma niewielką tradycję, to łączy niemal wszystkich mieszkańców tej niewielkiej, ale niezwykle malowniczej wioski. Bogactwem tego miejsca są nie tylko urokliwe krajobrazy, ale przede wszystkim serdeczni, życzliwi i zawsze chętni do współpracy ludzie.

Piknik Roztocki rozpoczął się od mszy św. w tutejszej kaplicy, którą odprawił nasz kolega i przewodnik duchowy ks. Mateusz Mężyk, następnie wszyscy goście przeszli do budynku szkoły, gdzie z powodu niesprzyjającej pogody odbywały się inne zaplanowane punkty programu.

Oficjalny sygnał do rozpoczęcia wspólnego świętowania dała Pani Dyrektor Barbara Kuras Potoniec, która przywitała zebranych gości, a wśród nich: Starostę Limanowskiego Pana Mieczysława Urygę, Wicestarostę Limanowskiego Panią Agatę Ziębę, przewodniczącego Rady Powiatu Limanowskiego Pana Józefa Pietrzaka i Radnego Gminy Łukowica Pana Andrzeja Sułkowskiego. Gośćmi specjalnymi, ale również współgospodarzami i członkami Pomarańczowej Drużyny byli:  Pani Sołtys Alina Kuzar i Wójt Gminy Łukowica Pan Bogdan Łuczkowski, co zostało ostatecznie przypieczętowane podarowanymi im pomarańczowymi koszulkami. Następnie Pani Dyrektor przedstawiła krótko program uroczystości oraz przekazała kilka ciepłych słów od Pana Profesora Piotra Czai, który  ze względu na inne zobowiązania nie mógł w tym dniu być z nami.  Pani Sołtys oraz Pan Wójt zabrali głos,  podziękowali wszystkim za przybycie oraz życzyli udanej zabawy.

Kolejnym punktem programu był fantastyczny występ taneczny naszych utalentowanych podopiecznych przygotowany przez Panie Alicję Ciężadło i Anetę Sopatę. Dzieci poprzez ekspresję ruchową pokazały prawdziwą radość życia i porwały publiczność do wspólnej zabawy. Niezwykłych doznań muzycznych dostarczyła nam również Milenka Sułkowska z kl. IV, która zachwyciła nie tylko grą na skrzypcach, ale również wdziękiem i urokiem osobistym. Udanego występu w swojej wypowiedzi pogratulował dzieciom i ich rodzicom Starosta Limanowski Pan Mieczysław Uryga. Po części oficjalnej przyszedł czas na konkursy i konkurencje sportowe zarówno dla dzieci jak też dla dorosłych. Nad sprawnym, ale też bezpiecznym przebiegiem tych rywalizacji czuwały Panie Alicja Ciężadło, Aneta Sopata, Danuta Psonak i Lidia Joniec oraz Pan Waldemar Kurczab. Niemałą frajdę sprawiły najmłodszym uczestnikom zabawy uczennice ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Przyszowej, należące do Koła Caritas, które zajmowały się malowaniem twarz i wykonywaniem brokatowych tatuaży. Opiekę nad nimi sprawowała Pani Monika Tokarz. Dużym zainteresowaniem wśród dzieci cieszyła się dmuchana zjeżdżalnia oraz ścianka wspinaczkowa, przy której obok instruktora, przyszłym alpinistom dzielnie towarzyszyła Pani Bernadeta Kurzeja.

Nad naszym bezpieczeństwem przez cały czas czuwali strażacy z OSP w Roztoce, którzy palili się, aby przeprowadzić instruktaż udzielania pierwszej pomocy, ale padający nieustannie deszcz skutecznie gasił ich zapał.

Równolegle na dolnym korytarzu swoje stanowiska zaprezentowali: Bank Spółdzielczy w Limanowej, Zakład Aktywności Zawodowej przy Stowarzyszeniu „Promyk” w Łukowicy, Lokalna Organizacja Turystyczna Powiatu Limanowskiego, Koło Pszczelarzy w Łukowicy, Gospodarstwo Edukacyjne „W zielonym gaju”, które reprezentowała Pani Agata Kwit wraz ze swoimi zwierzętami- królikami i gołębiami. Przez cały czas Panie z KGW w Roztoce częstowały chętnych przysmakami regionalnymi, a dla smakoszy innego rodzaju kuchni dostępne były również kiełbaski z grilla. Wszystkim przygrywała kapela pod kierownictwem Pana Tadeusza Olesia.

Kluczowym ogniwem Pomarańczowej Drużyny było zaplecze techniczne w składzie: Pani Grażyna Dulańska i Pani Karina Stachoń oraz Pan Szczepan Gurgul, którzy okazali się wręcz niezastąpieni.

Sporo emocji, a to za sprawą fantastycznych nagród ufundowanych przez licznych sponsorów, wzbudziła loteria, gdyż można było wygrać wiele wspaniałych fantów takich jak: vouchery na różne usługi, bony zakupowe, słodycze i wiele innych. Organizacją loterii zajmowała się Rada Rodziców, czyli Panie Lucyna Batko, Edyta Król i Anna Trzaskowska oraz oczywiście jak zawsze niezawodna Pani Elżbieta Łazarczyk, a pieniądze pozyskane ze sprzedaży losów będą przeznaczone na doposażenie szkoły w niezbędne pomoce. Wszystkim sponsorom serdecznie dziękujemy i mamy nadzieję, że będą o nas pamiętać również w przyszłości.

Barbara Pietras

Lista sponsorów znajduje się poniżej filmu.

Lista sponsorów

Pani Sołtys