Co dalej?

W związku z tym, że istnieje duże prawdopodobieństwo, że po świętach nauka zdalna będzie kontynuowana, planujemy wprowadzić nową platformę e-learningową opartą o system Microsoft 365. Wszyscy uczniowie  i nauczyciele otrzymają bezpłatne konta uprawniające do korzystania z oprogramowania biurowego (i nie tylko) Microsoftu w chmurze. Nasza praca przejdzie z offline do online, co nie znaczy, że zwiększy się ilość obowiązków uczniów, wręcz przeciwnie niektórych dokumentów nie trzeba będzie przepisywać tyko edytować i automatycznie odsyłać. Co za tym idzie znacznie poprawi się komunikacja. Zmiana platformy będzie dotyczyła wszystkich klas.

W związku z czasową awarią telefonu stacjonarnego, bardzo prosimy kontaktować się ze szkołą telefonicznie dzwoniąc na numer 500168472 lub za pomocą Skype (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) czy poczty elektronicznej Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Szkoła wysłała do kuratorium zapotrzebowanie na komputery do wypożyczenia i czekamy na odpowiedź. Jeżeli nie otrzymamy pomocy zewnętrznej to po świętach będzie możliwość wypożyczenia komputerów stacjonarnych z biblioteki szkolnej czy też pracowni komputerowej po uprzednim  przygotowaniu ich do pracy jako samodzielne jednostki (dotychczasowa konfiguracja wymaga łączenia się z serwerem szkolnym) Niestety komputery posiadają przestarzałe oprogramowanie systemowe Windows XP i korzystanie z zasobów Internetu jest w pewnym stopniu ograniczone, ale z drugiej strony posiadają w pełni sprawny pakiet biurowy Microsoft Office i możliwość (trzeba komputer w domu podłączyć kablem do routera) wysyłania prac za pomocą poczty elektronicznej. No cóż, na razie czekamy.

A od siebie, bardzo przepraszam, że ze względu na wyjątkowy nawał pracy nie na wszystkie maile odpowiadam, ale zapewniam, że wszystkie przysłane przez Was dokumenty zostaną wydrukowane posegregowane i odpowiednio ocenione. Ważnym kryterium będą chęci i systematyczność, także proszę osoby, które mają braki o nadsyłanie prac.

administrator