Henio kontra smog Wyróżniony

Henio kontra smog

Uczniowie naszej szkoły z klas II i III przystąpili do  projektu edukacyjnego "Ekologiczne przygody niebieskiego papierka. Henio kontra smog", którego celem było podniesienie świadomości, zwiększenie poziomu wiedzy i umiejętności uczniów w obszarze edukacji antysmogowej, ochrony zdrowia oraz przeciwdziałania zanieczyszczeniu powietrza.

Pani Dyrektor Zespołu Obsługi Edukacji w Łukowicy Joanna Juras oraz Pan Wójt Bogdan Łuczkowski wręczyli uczniom symboliczne antysmogowe kwiaty, oraz instrumenty muzyczne, dzięki którym uczniowie mogli wykonać zadanie konkursowe, polegające na ułożeniu antysmogowej piosenki.

Dzieci z dużym zapałem  przystąpiły do projektu. Obejrzeliśmy filmy związane z powietrzem i jego właściwościami. Przeprowadziliśmy kilka doświadczeń, szukaliśmy rozwiązań, pracując z materiałami przygotowanymi w ramach projektu Edukacyjna Sieć Antysmogowa oraz wystąpiliśmy na akademii przygotowanej z okazji Dnia Ziemi w  ,,Sprawie dla ekologa”. Dzieci były szczerze zainteresowane tematem.

Podsumowaniem projektu było nagranie piosenki o tematyce ,,jak dbamy o czyste powietrze i walczymy ze smogiem” oraz zorganizowanie w klasie wystawy kwiatów pochłaniających pyły. Dzięki rodzicom, którzy pomogli zgromadzić nam wiele okazów pięknych kwiatów, zorganizowaliśmy wystawę w naszej klasie i cieszymy się najczystszym powietrzem w całej szkole.

Maria Nalepa