Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024 Wyróżniony

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024

04 września 2023 r. w Szkole Podstawowej w Roztoce po raz kolejny zadzwonił dzwonek na znak, że skończyły się wakacje i czas na powrót do szkoły. Rozpoczęcie roku szkolnego, to ważny moment dla wszystkich uczniów, ale szczególnie dla tych, którzy dopiero rozpoczynają przygodę z edukacją.

 Tradycyjnie już inauguracja roku szkolnego rozpoczęła się od mszy św. w miejscowej kaplicy, a następnie uczniowie udali się do szkoły, aby wziąć udział w uroczystej akademii oraz spotkać się ze swoimi wychowawcami. Część artystyczną przygotowały klasy IV i V pod kierunkiem Pana Waldemara Kurczaba i chociaż jest, to zazwyczaj dzień radosny, to uczniowie nie zapomnieli również o tym, że w 1939 r. taki nie był, a dzieci nie poszły wtedy do szkoły. W krótkim wystąpieniu oddali hołd ludziom, którzy walczyli w obronie ojczyzny podczas II wojny światowej. Po zakończeniu części artystycznej, młodzież przekazała głos Pani mgr Beacie Tokarz, która zakończyła swoją pięcioletnią kadencję na stanowisku dyrektora szkoły. W swoim krótkim przemówieniu Pani Beata Tokarz podziękowała uczniom, nauczycielom oraz rodzicom za współpracę, życzyła wszystkim wzajemnej życzliwości, sukcesów w nauce i satysfakcji z czasu spędzonego w szkole oraz oddała oficjalnie władzę w ręce nowo mianowanej Pani Dyrektor mgr Barbary Kuras Potoniec. Przekazała również życzenia skierowane do uczniów i nauczycieli w związku z rozpoczynającym się nowym rokiem szkolnym od Pana prof. Piotra Czai i jego żony Pani Marii, którzy chociaż nie osobiście, to myślami i sercem byli z nami. Pan profesor zadeklarował również, że zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, uczniowie klasy VIII będą mogli starać się o Nagrodę im. Piotra i Marii Czajów, która przewidziana jest dla absolwenta z najwyższymi wynikami w nauce. Jest nam niezmiernie miło, że nasz rodak, który osiągnął znaczący sukces zawodowy nie tylko pamięta o miejscu swojego pochodzenia, ale również wspiera i stara się motywować młodzież do nauki i ciężkiej pracy, by również oni mieli szansę na spełnienie swoich marzeń.

Następnie Panie z Rady Rodziców podziękowały Pani Beacie Tokarz za efektywną współpracę oraz życzyły sukcesów i zawodowego spełnienia w roli nauczyciela. Przywitały również nowo mianowaną Panią Dyrektor Barbarę Kuras Potoniec i obu Paniom wręczyły kwiaty. Po zakończeniu akademii, uczniowie udali się na spotkanie ze swoimi wychowawcami.

W roku szkolnym 2023/24 zaszły również zmiany w składzie Rady Pedagogicznej, gdyż na zasłużoną emeryturę przeszła Pani Barbara Filipek. Było nam niezmiernie miło pracować z zawsze uśmiechniętą, pełną zapału i optymizmu koleżanką. W imieniu całej społeczności szkolnej dziękujemy Pani Barbarze za trud i poświęcenie wkładane na co dzień w pracę nauczyciela i wychowawcy. Do grona emerytów dołączyła również Pani Maria Nalepa, która nadal będzie nas wspierać swoją wiedzą i doświadczeniem ucząc geografii. Dołączyły do nas: Pani Lidia Joniec – wychowawczyni kl. III i Pani Danuta Psonak, która będzie sprawowała opiekę nad kl.0. Paniom życzymy zadowolenia z pracy i wielu sukcesów zawodowych.
Barbara Pietras 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z uroczystości oraz ostatniego projektu Pani Barbary Filipek - filmu zrealizowanego przez ówczesną klasę VI pod jej nadzorem.powrót na górę

Lokalne

Nadzór oświatowy

Edukacyjne

Kodowanie

Code

O nas

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech