Czy wiecie jak pachną święta?

Jak pachną święta?

Boże Narodzenie to czas, który przywodzi na myśl konkretne obrazy i symbole. A czy jest jakiś zapach, który szczególnie kojarzy się ze świętami?

Korzenny zapach pierników, tego nie da się zapomnieć i nie wyobrażamy sobie bez niego świąt! Poza tym pierniczki pełnią również magiczną funkcję. Pomagają w rodzinnym spędzaniu czasu, jeszcze przed wigilią.

12 grudnia po całej szkole roznosił się zapach świąt. Pani Elżbieta Łazarczyk wspólnie z małymi pomocnikami z klas 0-III  przygotowała ciasto, dzieci nadawały piernikom ciekawe kształty, a panie pilnowały, aby ciastka bezpiecznie piekły się w piekarniku. Potem krasnale ozdabiały pachnące wypieki, jak kto potrafi.

Na samą myśl cieknie ślinka! Niestety na razie musimy obejść się zapachem, chociaż… zawsze można upiec drugą blachę. Pierniczków nigdy dość!

Nalepa Maria