Dary jesieni i Kamishibai Wyróżniony

Dary jesieni i Kamishibai

W Oddziale Przedszkolnym

na co dzień korzystamy w naszej sali z przyniesionych przez nas „darów jesieni”. Powstał śliczny kącik przyrodniczy, w którym można znaleźć kolorowe warzywa, kasztany, orzechy, żołędzie, liście i różne rodzaje szyszek, które posłużą nam w dalszej pracy i zabawach matematycznych. Dzieci miały możliwość tworzenia tego kącika według własnego pomysłu.

Dbamy o nasze zdrowie, dlatego w ramach kształtowania u dzieci świadomości zdrowotnej,  nauczyciel zaproponował dzieciom stworzenie „Owocowych mandali”. Wspólnie rozmawialiśmy o substancjach odżywczych zawartych w owocach, a także o ich wyglądzie, walorach smakowych i zapachowych. Na zakończenie zajęć kulinarnych wszyscy razem degustowaliśmy pyszne i zdrowe przekąski owocowe.

Zajęcia dydaktyczne i ogólnorozwojowe są przeplatane spotkaniami z teatrzykiem „Kamishibai – sztuką papierowego teatru ilustracji”. To atrakcyjny sposób kształtowania kultury czytelniczej wśród najmłodszych. To również świetna zabawa, edukacja oraz twórcze działania dzieci. Mali widzowie mają okazję, dzięki magicznej skrzynce, przenieść się w fantastyczny świat, a pomocne w tym są piękne, kolorowe ilustracje oraz prosty tekst oddziałujący na ich wyobraźnię. Warsztaty odbywają się cyklicznie, raz w miesiącu, a każde spotkanie to inna tematyka bajek, zakończona ciekawą pracą plastyczną. W październiku obejrzeliśmy bajkę pt.: "Jak Leon polubił siebie" - mówiącą o samoakceptacji i spojrzeniu na siebie, jako osobę wyjątkową. Druga bajka to "Bajka o dyni" - o braku akceptacji.

Danuta Psonak