Nauka zdalna - zasady Wyróżniony

Nauka zdalna - zasady

W związku z Rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki z dnia 13 grudnia 2021 r. w sprawie

czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem,

przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 wprowadzającym naukę zdalną od 20.12.2021 r. do

09.01.2022 r. dla uczniów klas I-VIII szkół podstawowych obowiązują następujące zasady pracy:

1. Zajęcia prowadzone będą wg następujących zasad:

1) Oddział przedszkolny: Nauka stacjonarna wg obowiązującego rozkładu zajęć.

2) Świetlica:  Wg potrzeb zajęcia stacjonarne dla uczniów. Na wniosek rodziców uczniów uczęszczających do klas I–III szkoły podstawowej, którzy nie mogą zapewnić opieki swoim dzieciom   w tym okresie.

3) Klasy I – III:

1. a) Edukacja wczesnoszkolna – w miarę możliwości 2h dziennie w sposób synchroniczny* pozostałe sposób asynchroniczny*.
  2. b) angielski – w miarę możliwości 1h w tygodniu w sposób synchroniczny, pozostałe sposób asynchroniczny.
  3. c) Edukacja informatyczna – przemiennie 1h co 2 tygodnie w sposób synchroniczny pozostałe sposób asynchroniczny.
  4. d) Religia – 2h tygodniowo w sposób uzgodniony z księdzem.
  5. e) Wychowanie fizyczne – w miarę możliwości 1h w tygodniu w sposób synchroniczny

pozostałe sposób asynchroniczny.

4) Klasy IV – VIII:

1. a) Historia, geografia, chemia, przyroda, WOS, biologia, fizyka - w miarę możliwości 1h/tydzień w sposób synchroniczny, pozostałe sposób asynchroniczny.
  2. b) Technika, muzyka, plastyka, informatyka, edukacja dla bezpieczeństwa – przemiennie w miarę możliwości 1h co 2 tygodnie w sposób synchroniczny, pozostałe sposób asynchroniczny.
  3. c) Religia - 2h w tygodniu w sposób uzgodniony z księdzem.
  4. d) Doradztwo zawodowe – wg ustaleń z prowadzącym.
  5. e) Matematyka, j. polski, j. angielski – w miarę możliwości wszystkie zajęcia w sposób synchroniczny.
  6. f) Zajęcia z wychowawcą – prowadzone w czasie bieżących konsultacji z uczniami i rodzicami, a temat wpisywany 1 raz w tygodniu do e-dziennika wg planu zajęć.
  7. f) Wychowanie fizyczne - w miarę możliwości 1h w tygodniu w sposób synchroniczny pozostałe sposób asynchroniczny.
  8. Zajęcia prowadzone w sposób synchroniczny trwają 30 - 45 minut.
  9. Zajęcia on-line mogą odbywać się w godzinach popołudniowych po wcześniejszym powiadomieniu uczniów, rodziców i w uzgodnieniu z dyrektorem.
  10. Wszystkie zajęcia PPP (zajęcia korekcyjno-kompensacyjne, zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze, koła zainteresowań zajęcia wsparcia dydaktycznego, zintegrowana ścieżka kształcenia) prowadzone są w sposób określony przez nauczyciela w porozumieniu z rodzicami.

*sposób synchroniczny – online

*sposób asynchroniczny – materiały wysyłane przez Internet