Święto drzewa

Święto drzewa w Roztoce - stare, ale warte przypomnienia ...

„Drzewo naszym przyjacielem”- pod takim hasłem rozpoczęła się w naszej szkole akcja sadzenia drzewek. Pani Agnieszka Bukała z Nadleśnictwa Stary Sącz wprowadziła nas w świat roślin, wyjaśniając potrzebę obcowania na co dzień z przyrodą, pielęgnowania pomników przyrody i sadzenia nowych, które będą świadkami wydarzeń w przyszłości.

Na tę okazję uczniowie klas młodszych ubrali się na zielono. Niektórzy poprzypinali do ubrań kolorowe liście lub przygotowali zielone czapki z bibuły.

Pod okiem specjalisty i przy pomocy wychowawców cała społeczność szkolna w liczbie około 60 dzieci ochoczo brała udział w uroczystości. Sadzonki jodeł, świerków, sosen i brzóz tym razem będą ozdobą parkingu przed szkołą.

Dodatkowo uczniowie klasy V przynieśli do zasadzenia drzewka owocowe do założenia mini sadu, które zaowocują, jak będą już dorośli.  Efekty tego zadania wspomogą odzyskiwanie naturalnego dziedzictwa naszych ziem.