Wigilia w naszej Szkole

Wśród nocnej ciszy głos się rozchodzi ...

W świątecznej atmosferze 20 grudnia 2019 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie wigilijne. Na udekorowanym świątecznie korytarzu znalazła się choinka, przystrojona ozdobami wykonanymi przez uczniów oraz stoły zastawione wigilijnymi daniami. Wraz z zaproszonymi gośćmi – panią dyrektor, księdzem Szczepanem, nauczycielami , rodzicami oraz całą społecznością uczniowską spędziliśmy ten dzień w wyjątkowej, świątecznej atmosferze. Były to chwile pełne magii, uroku i radości.

Na początku uroczystego spotkania opiekun samorządu uczniowskiego pan Waldemar Kurczab, złożył świąteczne i noworoczne życzenia wszystkim zebranym. Następnie odczytał historię związaną z tradycją kolędowania i zaprosił wszystkie klasy, aby zaprezentowały przygotowane wcześniej kolędy.  Z wielkim przejęciem i zaangażowaniem mali artyści z klas 0-III śpiewali polskie kolędy oraz świąteczne piosenki wykonane w języku angielskim.

Również klasy od IV-VIII stanęły na wysokości zadania, dając wspaniały koncert. Widowisko zostało nagrodzone gromkimi brawami. Cudownie zaśpiewane kolędy, pastorałki i występ aniołków zrobiły na wszystkich bardzo duże wrażenie.

Po części artystycznej i ciepłych życzeniach pani dyrektor, dzieliliśmy się opłatkiem. Ksiądz Szczepan odczytał fragment Ewangelii o narodzeniu Jezusa, a później zasiedliśmy do wspólnej wieczerzy, aby delektować  się potrawami przygotowanymi przez rodziców.  Wspólne spotkanie przed świętami Bożego Narodzenia, śpiewanie kolęd i składanie życzeń odbywa się co roku. Jednak za każdym razem wyjątkowy nastrój, jaki wytwarza się w tym dniu, wzrusza wszystkich uczestników.

Maria Nalepa