Ważne - ratujemy i uczymy ratować Wyróżniony

Ważne - ratujemy i uczymy ratować
Naucz się ratować życie...

W roku szkolnym 2019/2020 nasza szkoła przystąpiła do programu „Ratujemy i uczymy ratować”, którego organizatorem jest Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Poznanie zasad pierwszej pomocy to nie wszystko – na podjęcie działań ratujących życie przez świadków zdarzenia, ogromny wpływ ma również ich postawa, pewność co do swoich umiejętności, a także obawy, które często im towarzyszą. Dlatego w szkole będą prowadzone zajęcia dla uczniów polegające na utrwalaniu podstawowych czynności ratujących życie.

Nasi najmłodsi ratownicy z klas I-III będą brali udział w zajęciach praktycznych pod okiem nauczycielek, które uczestniczyły w szkoleniu organizowanym przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy oraz uzyskały certyfikat potwierdzający umiejętności podstawowych czynności ratujących życie oraz uprawniający je do przeprowadzania zajęć z zakresu pierwszej pomocy.

Dzieci będą miały okazję zapoznać się z numerami alarmowymi, sposobem wzywania pomocy oraz podstawowymi zasadami udzielania pierwszej pomocy. Praktyczne ćwiczenia będą prowadzone na tekturowych telefonach i specjalistycznych manekinach.

Maria Nalepa