Tak się składa, że bawi i uczy! - Neuron Wyróżniony

Tak się składa, że bawi i uczy! - Neuron

Makeblock Neuron

Na dzisiejszych zajęciach komputerowych uczniowie rozpoczęli pracę z zakupionymi w ramach Laboratoriów Przyszłości klockami MakeBlock Neuron. W używanych przez nas zestawach znajdują się miedzy innymi czujniki światła i dźwięku. W połączeniu z programowaniem wizualnym, Makeblock Neuron pomoże dzieciom w klasach młodszych realizować pomysły i tworzyć własne wynalazki.

Uczniowie będą korzystali z dedykowanej aplikacji na tablety oraz popularnego języka Scratch 3.0 na komputery. Lecz Neuron to nie tylko kodowanie na ekranie ale również zabawa i nauka offline. Czujniki posiadają wgrany domyślny kod, który pozwala na naukę najmłodszych bez używania urządzeń elektronicznych.

Makeblock Neuron jest kompatybilny z posiadanymi przez nas robotami Codey Rocky, całą platformą Makeblock oraz klockami Lego.

Za inspiracje dziękuję Fundacji Inspirujemy i firmie Mentor

Ostatnio zmienianypiątek, 08 grudzień 2023 09:28