Projekt matematyczno-techniczny Wyróżniony

Projekt matematyczno-techniczny

Laboratoria Przyszłości - projekt matematyczno-techniczny

W ramach tego projektu klasa IV i VI projektowała makietę miasta. Uczniowie podzieleni na grupy zajęli się realizacją następujących zajęć: grupa pierwsza tworzyła elementy ulicy za pomocą długopisów 3D, grupa druga zajęła się oświetleniem wykorzystując zestaw do kursu podstaw elektroniki FORBOT, kolejna grupa projektowała bryły w programie Tinkercad, a następnie za pomocą drukarki 3D drukowała zaprojektowane elementy miasta. Ostatnia grupa wykorzystała klocki magnetyczne do tworzenia budynków przestrzennych. Podczas tych zajęć uczniowie rozwijali myślenie przestrzenne, algorytmiczne oraz ćwiczyli programowanie.

Projekt Laboratoria Przyszłości doposażył szkołę w sprzęt i pomoce dydaktyczne dzięki czemu znacznie uatrakcyjniły się zajęcia lekcyjne.

Bernadeta Kurzeja, Barbara Filipek

Ostatnio zmienianywtorek, 12 grudzień 2023 13:48