Wywiad z wielkim uczonym ... Wyróżniony

Wywiad z wielkim uczonym ...

Wywiad z Mikołajem Kopernikiem

Dziś pragniemy opowiedzieć o wyjątkowym wydarzeniu, które miało miejsce w naszej Szkole. Klasa IV postanowiła przeprowadzić wywiad z wybitnym polskim astronomem, Mikołajem Kopernikiem, (w którego wcielili się Kacper i Łukasz). Jednakże, aby zarejestrować ten historyczny moment, uczniowie zdecydowali się na nagrywanie za pomocą nowoczesnych urządzeń - aparatu Sony, kamerki DJI Pocket 2 oraz gimbala Osmo Mobile DJI.

Wywiad z Mikołajem Kopernikiem to nie tylko wydarzenie edukacyjne, ale również doskonała okazja do zastosowania najnowszych technologii w dziedzinie nagrywania wideo. Aparat Sony, którym dysponowali uczniowie, to sprzęt najwyższej jakości, pozwalający na uzyskanie doskonałej jakości obrazu oraz dźwięku. Kamerka DJI Pocket 2 z kolei, to niewielkie, poręczne urządzenie, które pozwoliło na uzyskanie ujęć z różnych perspektyw, a jego stabilizacja obrazu była nieoceniona podczas kręcenia dynamicznych scen.

Jednak to gimbal DJI okazał się niezastąpiony podczas nagrywania wywiadu. Gimbal to specjalna konstrukcja, która umożliwia utrzymanie smartfona w stabilnej pozycji podczas ruchu, co pozwala na uzyskanie płynnych i stabilnych ujęć. Dzięki niemu, uczniowie byli w stanie nagrać wywiad z Kopernikiem z różnych perspektyw, unikając jednocześnie drgań i wstrząsów.

Podsumowując, nagrywanie wywiadu z Mikołajem Kopernikiem przy użyciu sprzętu zakupionego w ramach projektu Laboratoria Przyszłości, to doskonały przykład na to, jak nowoczesne technologie mogą być wykorzystane w edukacji. Dzięki temu, uczniowie mieli okazję poznać historię Polski i nauki, a jednocześnie zdobyć praktyczne umiejętności w dziedzinie nagrywania wideo.

Mamy nadzieję, że ta historia zainspiruje innych do wykorzystania nowych technologii w procesie nauczania i nauki.

Zapraszamy do obejrzenia efektów naszej pracy:

Ostatnio zmienianywtorek, 12 grudzień 2023 13:48