Dzień Ziemi 2021

Dni Ziemi obchodzone 22 kwietnia to czas, kiedy ludzie na całym świecie łączą siły, aby uświadomić wszystkim, że wspaniałe dary przyrody trzeba wykorzystywać mądrze - tak, aby starczyło ich dla przyszłych pokoleń.

Musimy być przyjaciółmi przyrody - ekologami i dbać o środowisko.

Budzenie wśród dzieci i młodzieży współodpowiedzialności za stan środowiska w przyszłości, poczucia troski o stan czystości najbliższego otoczenia oraz wychowanie w duchu miłości i szacunku do przyrody, to główne cele tegorocznych obchodów Dnia Ziemi w naszej szkole, które odbyły się 22 kwietnia 2021.

Z pomocą rodziców uczniowie II i III klasy, zamknięci w domach przez pandemię, wykonali ekologiczne zabawki w ramach recyklingu i przygotowali Eko-kreacje, w których wystąpili online w inscenizacji pt,, Sprawa dla ekologa”.