Turniej Wiedzy Pożarniczej Wyróżniony

Turniej Wiedzy Pożarniczej

Młodzież Zapobiega Pożarom

29  marca 2022 odbył się w remizie OSP w Łukowicy gminny etap Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem Młodzież Zapobiega Pożarom.

Uczestnikami eliminacji byli uczniowie ze szkół podstawowych z terenu Gminy Łukowica:

• w grupie I – uczniowie klas I - IV w liczbie 8 osób,
  • w grupie II – uczniowie klas V - VIII  w liczbie 24 osób.

Oceną prac pisemnych (testów) i przeprowadzeniem rozgrywek finałowych (ustnych), zajęli się

• Janusz Koza– Prezes Zarządu O/Gminnego ZOSP RP w Łukowicy,
  • mł. bryg. Krzysztof Hybel – przedstawiciel KP PSP w Limanowej, Komendant Gminny
  • Józef Pietrzak– Prezes OSP w Łukowicy,

Komisja ustaliła, że:

I miejsce w grupie I zdobył uczeń klasy I z naszej szkoły Bartłomiej Gamoń i tym samym zakwalifikował się do eliminacji powiatowych OTWP, które zostaną przeprowadzone w dniu 22 kwietnia 2022 r. w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Limanowej.

Zuzanna Król z klasy VII zdobyła IV miejsce, a Patrycja Gurgul z klasy VIII była na VII miejscu. Nagrody w konkursie ufundował Pan Bogdan Łuczkowski Wójt Gminy Łukowica i osobiście wręczył laureatom.

Gratulujemy zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom starań w rozwijaniu swojej wiedzy dotyczącej pożarnictwa! Bartkowi  życzymy powodzenia w etapie powiatowym!.