Dzień Ziemi Wyróżniony

,,Pragniemy mieć swój udział w ochronie środowiska, w którym żyjemy.

Jesteśmy jego częścią i chroniąc je przed zagładą, gwarantujemy sobie lepsze zdrowie, a nawet życie. Kochamy naszą Ziemię, na której rośniemy i która nas żywi.”

Dzień Ziemi w naszej Szkole

Na całym świecie Dzień Ziemi jest obchodzony 22 kwietnia. To międzynarodowe święto ma na celu promowanie postaw proekologicznych i proklimatycznych. Jest ono wspaniałą okazją, by nagłośnić globalne problemy Ziemi.

W naszej szkole dzieci z klas młodszych 0-III na uroczystej akademii przedstawiły inscenizację pt,, Cztery żywioły” i ,,Teatrzyk ekologiczny” oraz wiersze i piosenki na temat działań, które mają na celu podniesienie świadomości ekologicznej, a tym samym przyczynią się do poprawy kondycji otaczającej nas przyrody.

Uczniowie klas starszych na lekcjach plastyki przygotowali plakaty promujące piękno otaczającego nas środowiska, jednocześnie wskazując na zagrożenia dla Ziemi. Zwieńczeniem całej uroczystości było zasadzenie kilku drzewek obok parkingu szkolnego przez uczniów klas I i VI pod opieką nauczycieli biologii i geografii.

Maria Nalepa