Powitanie Wiosny Wyróżniony

Powitanie Wiosny

POWITANIE WIOSNY

Zgodnie z tradycją 21 marca należy pożegnać zimę, a powitać wiosnę. Dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie z klasy pierwszej, drugiej i trzeciej przygotowały Marzanny. Do ich zrobienia wykorzystały bibułę, gazety, słomę, stare ubrania. Aby wszystkie elementy bardzo dobrze się trzymały, pod okiem nauczyciela uczniowie wykorzystali pistolety z klejem na gorąco, które zostały zakupione w ramach Projektu „Laboratoria Przyszłości”.

Gdy Marzanny były już gotowe wyruszyliśmy na powitanie wiosny. Barwny korowód przeszedł chodnikiem, aż do placu przed kaplicą. Dzieci z radością śpiewały piosenki o tematyce wiosennej  oraz głośno recytowały wiersz „Marzanno, Marzanno ty zimowa panno, w wodę cię wrzucamy, bo wiosnę witamy”. Aura dopisywała, słońce pięknie świeciło, dzięki czemu czuliśmy wiosnę w powietrzu. Dzień ten był inny niż wszystkie, gdyż dostarczył dzieciom wielu pozytywnych wrażeń.

Aneta Sopata