Konkurs Ortograficzny Wyróżniony

Konkurs Ortograficzny

20 kwietnia 2023 uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w Gminnym Konkursie Ortograficznym dla uczniów klas II i III szkół podstawowych w Gminie Łukowica pod hasłem ,,Mistrz ortografii”, zorganizowanym przez nauczycieli ze Szkoły Podstawowej w Stroniu.

Celem konkursu było podniesienie poziomu kompetencji ortograficznych, wyrabianie nawyku stosowania zasad ortografii, motywowanie uczniów do doskonalenia własnych umiejętności w zakresie ortografii oraz rozwijanie zainteresowań polską pisownią.

Rywalizacja była zacięta, a ortograficzne zmagania zakończyły się dogrywką o II i III miejsce. Uczennica klasy II Dominika Sułkowska po dogrywce zajęła trzecie miejsce. Maciej Tokarczyk uczeń klasy III otrzymał wyróżnienie.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom, dziękujemy organizatorom za przygotowanie konkursu, a sponsorom za ufundowane nagród.

Maria Nalepa