W żupie solnej Wyróżniony

W żupie solnej

Wycieczka do Kopalni soli w Wieliczce 27.04.2023

Wycieczki szkolne to zawsze wielka radość dla uczniów. Nie tylko bawią i uczą, ale też pozwalają na urozmaicenie nauki oraz oderwanie się od szkolnej ławki.

Kopalnia soli w Wieliczce należy do najciekawszych i najbardziej znanych obiektów turystycznych w Polsce. W 1978 roku wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego UNESCO wśród pierwszych obiektów z całego świata.

Wycieczka, na którą pojechali uczniowie naszej szkoły z klas od III-VII to niezapomniana wyprawa do wnętrza Ziemi. Zwiedzanie z przewodnikiem rozpoczęliśmy od pokonania blisko 800 schodów schodząc na głębokość 135 m pod ziemią, oglądając wiele pięknych komór i rzeźb solnych oraz główną atrakcję czyli kaplicę całkowicie wyrzeźbioną  w solnej bryle. Spacer po podziemnej trasie dostarczył nam pięknych wrażeń i długo pozostanie w naszej pamięci. Obładowani pamiątkami szczęśliwie wróciliśmy do domu. Wycieczka dała nam wiele radości, dużo wrażeń i wiedzy.

Opiekunowie: Nalepa Maria, Kurzeja Bernadeta, Turzyński Wojciech.

Maria Nalepa