Witaj majowa jutrzenko! Wyróżniony

Witaj majowa jutrzenko!

Święto konstytucji 2023

W piątek, 28 kwietnia 2023 r., w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji 232. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Chcąc przybliżyć wszystkim to ważne wydarzenie z historii naszego kraju, uczniowie przygotowali program artystyczny. Apel rozpoczął się od wspólnego odśpiewania hymnu, następnie uczniowie z kl. VI recytowali wiersze o tematyce patriotycznej. Kolejnym punktem uroczystości była scenka w wykonaniu uczniów z kl. IV, która w przystępny sposób wyjaśniała jak ważne było uchwalenie Konstytucji i jakie to miało znaczenie dla przyszłych pokoleń.

Wiersze przeplatane były piosenkami, a patriotyczny charakter uroczystości został również podkreślony przez tańce. Uczniowie ze starszych klas wykonali poloneza, a ich młodsi koledzy i koleżanki wspaniale zatańczyli do melodii „W moim ogródeczku”. Apel był niewątpliwie okazją do refleksji nad wydarzeniem sprzed 232 lat, do pielęgnowania patriotyzmu oraz do wzbudzenia dumy z tego, że jest się Polakiem.

Akademia została przygotowana przez nauczycieli: Barbarę Kuras-Potoniec, Barbarę Filipek i Barbarę Pietras.

Barbara Pietras