,,Młodzież zapobiega pożarom” Wyróżniony

,,Młodzież zapobiega pożarom”

Konkurs wiedzy pożarniczej pod hasłem ,,Młodzież zapobiega pożarom”

Młodzież wie jak zapobiegać pożarom, o czym można się było przekonać 25.03.2024r. podczas eliminacji gminnych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej w Gminie Łukowica.

Jak zwykle uczestnicy musieli wykazać się wszechstronną wiedzą z zakresu pożarnictwa, ale nie tylko. Uczniowie przygotowując się poznawali również tradycje i historię straży pożarnych, kwestie związane z ochroną ludności, ochroną środowiska, umiejętności i przepisy z zakresu ekologii i ratownictwa, zadania ochrony przeciwpożarowej, a także przyczyny powstawania i rozprzestrzeniania się pożarów.

Z naszej szkoły do konkursu przystąpili Bartłomiej Gamoń z klasy III, Jakub Waśko z klasy IV oraz Szymon Trzaskowski i Paweł Sułkowski uczniowie VIII klasy. Bartek i Kuba wzięli dodatkowo udział w dogrywce ustnej. Ostatecznie Bartek zajął I miejsce i będzie reprezentować naszą szkołę na etapie powiatowym w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Limanowej.

Kuba zajął też wysokie IV miejsce w młodszej grupie wiekowej.

Uczestnicy rozgrywek  otrzymali dyplomy, a najlepsi nagrody rzeczowe ufundowane przez Pana Bogdana Łuczkowskiego - Wójta Gminy Łukowica.

Maria Nalepa (Tekst i zdjęcia)