Konkurs „Mapa beebomb”

W dniu 25.11.2022 r. w GOKSiT w Łukowicy odbyło się podsumowanie projektu

„Małopolska pszczoła”, który realizowany był również przez uczniów Szkoły Podstawowej w Roztoce, a patronatem objęli go radna wojewódzka Marta Mordarska i wójt gminy Bogdan Łuczkowski.

W ramach podsumowania wspomnianego projektu został rozstrzygnięty konkurs pod hasłem „Mapa beebomb”. Uczniowie z 9 szkół podstawowych przygotowali łącznie 20 map. Niekwestionowanymi zwycięzcami okazali się uczniowie naszej szkoły, zajmując dwa pierwsze miejsca w kolejności kl. IV i VI. Wszystkie szkoły, biorące udział w konkursie, otrzymały pamiątkowe dyplomy i drobne upominki, natomiast zwycięzcy vouchery, za które będą mogli zrealizować wybrany przez siebie cel. Zwycięzcom i zdobywcom drugiego miejsca serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Prace uczestników można zobaczyć w GOKSiT w Łukowicy na wystawie pokonkursowej zatytułowanej „W gminie Łukowica pomagamy zapylaczom”.

Projekt „Małopolska pszczoła” w Łukowicy przeszedł już do historii, ale mamy nadzieję, że przekazana wiedza i podjęte działania przyniosą pozytywne rezultaty, a przede wszystkim uświadomią młodzieży jak ważną rolę w naszym życiu odgrywają pszczoły.

Barbara Pietras

Zdjęcia projektu klasy IV dostępne poniżej, projekt klasy VI dostępny jest tu: link