Dzień Tabliczki Mnożenia Wyróżniony

Shaw Air Force Base Airmen supporting the Operation Noble Eagle alert mission Shaw Air Force Base Airmen supporting the Operation Noble Eagle alert mission
Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają!

IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia odbywa się od 2011 roku. Tegoroczna edycja odbyła się 4 października 2019 roku.

W naszej szkole było to wielkie święto. Uczniowie przypominali sobie tabliczkę mnożenia w trakcie różnych zabaw, a momentem kulminacyjnym był dzień przeprowadzania egzaminów.

Odbywa się on pod hasłem: „Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają”. Następuje więc zamiana ról – dzieci stają są egzaminatorami a dorośli - egzaminowanymi. W tegorocznej edycji akcji wzięło udział ponad 4000 szkół z 30 krajów, m.in. z Polski, Chorwacji, Rosji, Rumunii, Łotwy, USA, Indii czy Zimbabwe.