Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech

Dzień Niepodległości. Polska - Lubię to! Wyróżniony

Dzień Niepodległości. Polska - Lubię to!

Świętowanie Dnia Niepodległości w naszej Szkole było wyjątkowym przeżyciem, dzięki zaangażowaniu klasy VIII i klasy 0 wraz z opiekunką Panią Danutą Psonak.

Klasa ósma przygotowała niezwykłą lekcję historii, która przybrała formę spektaklu słowno-muzycznego. W trakcie występu uczniowie zaprezentowali historię Polski w fascynujący sposób, wzbogacając ją o elementy teatralne i przemyślane monologi. To nie tylko przypomnienie wydarzeń, które doprowadziły do odzyskania przez Polskę niepodległości, ale także hołd dla bohaterów tamtych dni.

Jednak to nie wszystko. Następnie najmłodsi uczniowie, nazywani przez starszych kolegów i koleżanki "zerówką". Te małe dzieci, choć jeszcze nie rozumieją pełni znaczenia Dnia Niepodległości, zaśpiewały piękne piosenki patriotyczne. Ich niewinne głosy i urocze uśmiechy rozczuliły serca wszystkich obecnych na akademii. To był moment, który pokazał, że patriotyzm nie zna wieku.

Na koniec uroczystości wszyscy zgromadzeni mieli przyjemność obejrzeć wspaniały film Tomasza Bagińskiego pt. "Animowana historia Polski." To niesamowita podróż przez dzieje naszego kraju, przedstawiona w sposób niezwykle interesujący i przystępny dla uczniów. Film ten połączył w sobie edukację i rozrywkę, co sprawiło, że wszyscy z ogromnym zainteresowaniem śledzili historię Polski, od czasów Piastów po współczesność.

Świętowanie Dnia Niepodległości w naszej Szkole było wyjątkowym przeżyciem, które na pewno zostanie w naszej pamięci na długo. To nie tylko okazja do uczczenia naszej narodowej tożsamości i pamięci bohaterów walk o niepodległość, ale także doskonała okazja do integrowania społeczności szkolnej. Niech Dzień Niepodległości zawsze będzie okazją do wspólnego świętowania i przypomnienia o naszej historii.

powrót na górę

Lokalne

Nadzór oświatowy

Edukacyjne

Kodowanie

Code

O nas

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech