Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech

AKK - wycieczka do Krakowa Wyróżniony

AKK - wycieczka do Krakowa

W dniu 11 czerwca 2021 r. 45 - osobowa grupa uczniów naszej szkoły wraz z opiekunami brała udział w wycieczce do Krakowa zorganizowanej przez Centrum Szkoleniowe Masterlang w ramach projektu „Akademia Kompetencji Kluczowych”.

Wycieczkę rozpoczęliśmy na Kazimierzu w niezwykle urokliwej i klimatycznej części miasta. Program zwiedzania obejmował wizytę w Muzeum Inżynierii Miejskiej, gdzie uczniowie zobaczyli edukacyjną wystawę multimedialną „Futuronauci”. Miejsce to pozwala zwiedzającym wcielić się w członka załogi statku i odbyć galaktyczną podróż w przyszłość. Drugą ekspozycją, którą obejrzeliśmy, była wystawa zatytułowana „Więcej światła”. Celem jej jest przybliżenie natury światła oraz sposobu jego wytwarzania na przykładzie żarówki, świetlówki i diody LED.

Z Muzeum Inżynierii Miejskiej, po krótkiej przerwie na obiad, uczestnicy wycieczki udali się do Ogrodu Doświadczeń im. Stanisława Lema, gdzie na powierzchni ponad 6 ha parku rozmieszczone są urządzenia demonstrujące zjawiska fizyki, ekspozycja geologiczna

„Geo-ogródek”, ekspozycja sensoryczna „Zapachowo” i zielony labirynt z cytatami Stanisława Lema – „Lem-birynt”.  Niezrażeni niewielkim deszczem uczniowie, poznając prawa przyrody, świetnie się bawili.

Mamy nadzieję, że uczniowie z tej wycieczki wynieśli nie tylko radosne nastroje, ale również wiedzę i niezapomniane wrażenia.

Zapraszamy do obejrzenia galerii:

powrót na górę

Lokalne

Nadzór oświatowy

Edukacyjne

Kodowanie

Code

O nas

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech