,,Maraton czytelniczy’’ Wyróżniony

,,Maraton czytelniczy’’

,,Książka to mędrzec łagodny i pełen słodyczy, który puste życie napełnia światłem, a puste serca wzruszeniem; miłości dodaje skrzydeł, a trudowi ujmuje ciężaru; w martwotę domu wprowadza życie, a życiu nadaje sens.”

Kornel Makuszyński

,,Maraton czytelniczy’’ – II edycja

W dniu 11.04.2024r. w Gminnym Ośrodku Kultury Sportu i Turystyki w Łukowicy odbył się I etap konkursu czytelniczego zorganizowanego przez Powiatową i Miejską Bibliotekę Publiczną w Limanowej. Uczestnicy konkursu czytali dowolny fragment z wybranej przez siebie książki Kornela Makuszyńskiego. Poziom był bardzo wysoki. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy V: Angelika Sułkowska, Gabriela Mąka, Kacper Bodziony.

Uczennica Angelika Sułkowska  otrzymała wyróżnienie w tym konkursie.

Uczestnikom Maratonu Czytelniczego gratulujemy wysokiego poziomu umiejętności czytania i interpretacji wybranego tekstu.

Tekst i fotografie: Monika Tokarz