Zuzanna Król finalistą ogólnopolskiego konkursu Instalogik! Wyróżniony

Zuzanna Król finalistą ogólnopolskiego konkursu Instalogik!

Konkurs InstaLogik IV edycja 2022/2023

Od trzech lat nasza szkoła aktywnie uczestniczy w konkursie InstaLogik. Konkurs adresowany jest do wszystkich uczniów zainteresowanych zagadkami logicznymi, matematyką, a także do tych, którzy interesują się programowaniem lub chcieliby postawić w programowaniu pierwsze samodzielne kroki.

Celem konkursu jest zachęcenie uczniów do zmierzenia się z zadaniami logicznymi oraz prostymi zadaniami programistycznymi, które wprowadzają uczniów w świat programowania. A także rozwijanie zainteresowań matematycznych i programistycznych młodzieży oraz propagowanie myślenia komputacyjnego.

Konkurs był podzielony na trzy etapy:

Etap I, termin 1 października – 28 października 2022,

Etap II, termin 10 grudnia 2022,

Etap III, termin 18 marca 2023,

W I etapie wzięło udział 6 uczniów z naszej szkoły.

W II etapie znalazły się 3 osoby. Z klasy IV Angelika Sułkowska oraz Katarzyna Talarczyk, oraz uczennica klasy VIII Zuzanna Król.

Trzeci etap ukończyła Zuzanna Król z tytułem Finalisty na szczeblu ogólnopolskim. Jest to już jej trzeci z rzędu tytuł finalisty. Gratulujemy uczestnikom i zachęcamy do kolejnych konkursów.

Honorowym patronem konkursu jest Wydział Matematyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego oraz Minister Edukacji i Nauki.

Bernadeta Kurzeja