Przygoda z historią i magią na zamku w Wiśniczu Wyróżniony

Przygoda z historią i magią na zamku w Wiśniczu

W Wiśniczu

15 czerwca 2023  klasy 0, I, II były na Zamku w Wiśniczu. Siedemnastowieczna twierdza, jedna z największych w Rzeczypospolitej, to wyjątkowe miejsce, w którym przenikają się wiek XVII  z XXI i które warto zobaczyć.

W tajemniczej scenerii wiśnickiego Zamku, w komnacie, którą kiedyś zajmował zamkowy czarodziej, dzieci podczas Warsztatów Alchemicznych przeniosły się do czasów, w których ta dziedzina nauki była sztuką niezwykłą.

Podczas historycznej pogadanki przybliżona została dzieciom postać Michała Sędziwoja, urodzonego w Łukowicy. Wzięły też udział w pokazie alchemicznego sprzętu i ,,wybuchowych” bezpiecznych doświadczeń oraz w części praktycznej, podczas której samodzielnie przeprowadzały eksperymenty.

Zwiedzanie komnat zamkowych było wielką lekcją historii, ale też wspaniałą zabawą, podczas której z ciekawością i zapałem wszyscy szukali ukrytych skarbów, uciekali przed ,,Białą Damą”, a nawet występowali na wielkiej scenie w Sali balowej.

Maria Nalepa