Międzynarodowy Dzień Sportu na rzecz Rozwoju i Pokoju Wyróżniony

Międzynarodowy Dzień Sportu na rzecz Rozwoju i Pokoju

6 kwietnia 2024 r. obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Sportu na rzecz Rozwoju i Pokoju który promuje pozytywne wartości związane z konkurencją sportową.

Data ta jest upamiętnieniem otwarcia pierwszych letnich igrzysk olimpijskich w epoce nowożytnej, które odbyły się w Atenach w 1896 r. Z tej okazji, w dniu 8 kwietnia 2024 r., uczniowie naszej szkoły  ubrali się w sportowe stroje, aby w ten sposób podkreślić rolę sportu w życiu każdego człowieka. Nie zapomnieli również o rekwizytach związanych z różnymi dyscyplinami sportowymi. Warto przy tej okazji wspomnieć, że sport nie tylko wpływa pozytywnie na kondycję fizyczną, ale i kształtuje charakter. Regularna aktywność fizyczna przynosi niezliczone korzyści dla zdrowia fizycznego i psychicznego. Ćwiczenia wzmacniają serce, poprawiają krążenie krwi, wzmacniają mięśnie i kości oraz wspomagają kontrolę wagi. Nawet osoby, które jedynie obserwują zmagania sportowców mają frajdę. Międzynarodowy Dzień Sportu na rzecz Rozwoju i Pokoju to dobra okazja, by podkreślić znaczenie sportu w dzisiejszym świecie.

Barbara Pietras