AKK - Piramidki Gimnastyczne! Wyróżniony

AKK - Piramidki Gimnastyczne!

W ramach zajęć AKADEMII KOMPETENCJI KLUCZOWYCH realizowanych w naszej szkole uczniowie rozwijają swoje umiejętności m.in. we współdziałaniu w zespole.

Zespoły tworzy się aby wykorzystać różne u różnych osób doświadczenie i umiejętności w celu osiągnięcia zamierzonych rezultatów. Ale  również by wykonać dane zadanie w grupie szybciej i dokładniej niż samemu. Powoduje to powstanie wielu zależności w grupie i wymaga od członków grupy wielu umiejętności społecznych – zaufania, odpowiedzialności, podporządkowaniu się regułom, współpracy, zaangażowania, analizowania i podejmowania decyzji, obserwowania, odkrywania, pomagania i zrozumienia innych.

Z racji tego, że jestem nauczycielem WF-u, na zajęciach postanowiłem  pokazać, że tworzenie zespołu jest ważne nie tylko w „dyscyplinach zespołowych” ale przede wszystkim w „sportach indywidualnych”.  Postawiłem na sport indywidualny jakim jest gimnastyka, ale w ujęciu drużynowym – GRUPOWE UKŁADY GIMNASTYCZNE (tzw. Piramidki).

Uczniowie doskonalili swoje umiejętności i rozwijali swoje kompetencje:

1. Stworzyliśmy zespół
  2. Wyznaczyliśmy sobie cel
  3. Szukaliśmy sposobów osiągnięcia celu
  4. Zaangażowaliśmy się we wspólne działania
  5. Obserwowaliśmy, analizowaliśmy i pomagaliśmy sobie nawzajem podczas realizacji celu
  6. Wykorzystaliśmy swoje umiejętności i zaangażowaliśmy wszystkich w działania zespołu
  7. Podjęliśmy wspólną pracę na zasadach odpowiedzialności za swoje zadania
  8. Nauczyliśmy się wzajemnego zaufania i zrozumienia
  9. Pracowaliśmy JEDEN DLA WSZYSTKICH – WSZYSCY DLA JEDNEGO

Poniżej przedstawiamy efekty naszej pracy.

Waldemar Kurczab