W skansenie i na Ścieżce Dzika Wyróżniony

W skansenie i na Ścieżce Dzika

Wycieczka klas III-VIII do Muzeum Skansenowskiego w Nowym Sączu i przejście Ścieżką Dzika w Lasku Falkowskim

Wszyscy uczniowie z klas III-VIII mieli okazję na niezwykłą podróż w czasie, odkrywając historię i dziedzictwo kulturowe naszego regionu podczas wycieczki do Muzeum Skansenowskiego w Nowym Sączu (Sądeckiego Parku Etnograficznego). Po wizycie w muzeum, udaliśmy się na fascynującą przyrodniczą przygodę, przechadzając się Ścieżką Dzika w Lasku Falkowskim. Oto relacja z tej wyjątkowej wycieczki.

Muzeum Skansenowskie w Nowym Sączu: Krok w Przeszłość

Nasza wycieczka rozpoczęła się od wizyty w Muzeum Skansenowskim w Nowym Sączu. Muzeum to to niezwykłe miejsce, które przenosi nas w czasy minionych pokoleń. Dla wielu uczniów było to pierwsze spotkanie z autentycznymi zabytkami i tradycjami naszego regionu.

Skansen w Nowym Sączu to otwarte, plenerowe muzeum, w którym znajdują się drewniane budynki, piece chlebowe, młyny, kościoły i wiele innych obiektów, które pozwalają nam odkryć, jak kiedyś wyglądało życie na wsi. Przechadzając się po skansenie, mieliśmy okazję zobaczyć, jakie narzędzia i sprzęty używali nasi przodkowie oraz jak wyglądały tradycyjne chaty i zagrody wiejskie.

Pani przewodnik opowiadała nam o historii i znaczeniu poszczególnych obiektów, co pozwoliło nam lepiej zrozumieć naszą lokalną kulturę i tradycje.

Ścieżka Dzika w Lasku Falkowskim: Spotkanie z Przyrodą

Po wizycie w muzeum udaliśmy się do Lasku Falkowskiego, gdzie czekała na nas kolejna niesamowita przygoda. Tym razem naszym celem było przejście dydaktyczną Ścieżką Dzika. To specjalnie przygotowana trasa, która pozwala poznać tajemnice życia dzikich zwierząt i roślin występujących w naszym regionie.

Podczas wędrówki ścieżką spotkaliśmy wiele tablic edukacyjnych, na których można było dowiedzieć się wiele ciekawych informacji o dzikich zwierzętach, ptakach i roślinach. Mogliśmy zobaczyć prawdziwe ślady zwierząt, a nawet usłyszeć śpiew ptaków.

Przejście Ścieżką Dzika to nie tylko doskonała zabawa, ale także doskonała okazja do nauki i zrozumienia ekosystemu lasu oraz jego mieszkańców.

Podsumowanie: Nauka i Przygoda w Jednym

Wycieczka do Muzeum Skansenowskiego w Nowym Sączu i przejście Ścieżką Dzika w Lasku Falkowskim były niezapomnianym doświadczeniem. Pozwoliły nam na połączenie nauki z przygodą oraz na lepsze zrozumienie naszego dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego.

Dla wielu uczniów była to również okazja do przeżycia czasu z przyjaciółmi i nauczenia się nowych rzeczy w interesujący i atrakcyjny sposób. Mamy nadzieję, że taka forma nauki stanie się częstszym elementem naszej edukacji, bo połączenie zabawy i nauki to najlepszy sposób na zdobywanie wiedzy i rozwijanie się.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania tej wspaniałej wycieczki i czekamy na kolejne przygody edukacyjne!